Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej - grudzień

Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej

Grupa I grudzień

Główne zadania do realizacji

 

1. Pada, pada śnieg… (4 – 9.12.2023)

 • Co to jest śnieg? - rozmowy kierowane przy obrazku, dotykanie śniegu – określanie jego cech, rozpuszczenie śniegu w misce – zwrócenie uwagi na powstałą brudną wodę. Przestrzeganie przed jedzeniem śniegu.

 • Wysłuchanie wiersza A. Łady – Grodzicka pt.: Dziewięć bałwanków. Dopasowywanie ilustracji do opisu – usprawnianie percepcji wzrokowej.

 • Wprowadzenie pojęć: duży/mały.

 • Wykonanie pracy plastycznej z płatków kosmetycznych. Przypomnienie poznanej figury geometrycznej – koło.

 • Śpiewanie piosenek o tematyce zimowej, nauka krótkich rymowanek – pokazywanek.

 • Udział w gimnastyce ogólnorozwojowej, zabawy ruchowe z wykorzystaniem szarf i woreczków gimnastycznych.

 • Zabawy na śniegu w ogrodzie przedszkolnym – lepienie śnieżek, rzucanie do celu, lepienie bałwana.

 • Czytanie książek o tematyce zimowej.

5.12.2023 – Świąteczne Warsztaty z Rodzicami

6.12.2023 – Mikołajkowe kino w przedszkolu

 

2. Święta tuż, tuż... (11 – 22.12.2023)

 • Rozpoznawanie i nazywanie kół pośród figur geometrycznych. Układanie figur od największej do najmniejszej. Pawie oczko - wykonanie ozdoby na choinkę z kół.

 • Kolorowe łańcuchy zabawa dydaktyczna kształtująca pojęcie długości. Porównywanie długości wstążek, określanie krótki/długi. Improwizacje ruchowe do muzyki z wykorzystaniem wstążek. Wykonanie łańcucha z pasków papieru.

 • Uważne wysłuchanie wiersza G. Gellner pt.: Na złotym dywanie rozmowa na temat jego treści, tradycji ubierania choinki. Zwrócenie uwagi na drzewa iglaste. Pokaz gałązki świerku i sosny. Poszukiwanie podobieństw i różnic.

 • Rozmowy kierowane w oparciu o ilustracje przedstawiające zwyczaje świąteczne. Czytanie wierszy i opowiadań o tematyce świątecznej.

 • Malowanie farbami, doskonalenie umiejętności wycinania, wyklejanie szablonów kulkami z krepiny.

 • Wspólne słuchanie i śpiewanie piosenek świątecznych, zimowych, kolęd. Przygotowanie występu świątecznego dla rodziców.

 • Udział w zajęciach z gimnastyki ogólnorozwojowej, zabawy ruchowe, pokonywanie torów przeszkód, zabawy sensoryczne.

12.12.2023 – spotkanie z Mikołajem

19.12.2023 - Jasełka