Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej, marzec

Plan pracy dydaktyczno – wychowawczej

Grupa II, marzec 2024

Główne zadania do realizacji:

Czekamy na wiosnę”

·       Zwrócimy uwagę na zmiany  zachodzące w przyrodzie podczas przedwiośnia: pierwsze kwiaty, pąki i młode listki na drzewach i krzewach, śpiew powracających ptaków.

·       Będziemy obserwować  marcową  pogodę i charakterystyczne zjawiska atmosferyczne, zwrócimy uwagę na występującą różnorodność ( cieplejsze dni, opady deszczu, śniegu, grad, wiatr ). Poznamy przysłowie: W marcu jak w garncu.

·       Poznamy pierwsze kwiaty: przebiśniegi, krokusy i sasanki. Nazwiemy ich podstawowe części: łodyga, liście, płatki. Wykonamy różnorodne prace plastyczne.

·       Omówimy warunki niezbędne do wzrostu roślin (słońce, woda). Wysiejemy rzeżuchę
i założymy hodowlę fasoli. Będziemy obserwować ich wzrost.

·       Rozwiniemy umiejętność liczenia w możliwie szerokim zakresie, zwrócimy uwagę na liczebniki porządkowe i na to, że ostatni wymieniony liczebnik oznacza także liczbę policzonych obiektów.

·       Przygotujemy samodzielnie kanapki  - smarując pieczywo masłem, nakładając ser lub wędlinę, sałatę, ogórki, pomidory. Poznamy korzyści dla zdrowia wynikające ze spożywania warzyw i owoców.

Rozpoznajemy swoje uczucia” (Temat realizowany w ramach programu czytelniczego „Bajeczki z przedszkolnej półeczki”).

·       Porozmawiamy o bohaterach  książek „Spokój i uważność małej żabki”, „Uczuciometr inspektora krokodyla” oraz „Self regulation – opowieści o tym jak działać gdy emocje biorą górę”. Nazwiemy uczucia, które przeżywali i dowiemy się jak poradzili sobie w trudnych sytuacjach.

·       Zastanowimy się co możemy zrobić, gdy czujemy:  radość, złość, smutek, strach.

·       Spróbujemy określić co dzieje się w ciele podczas przeżywania różnych emocji.

·       Wykonamy różnorodne  prace plastyczne rozwijające zdolności manualne
 i wyobraźnię.

Czekamy na Wielkanoc”

·                 Omówimy zwyczaje i symbole związane ze Świętami Wielkanocnymi.

·                 Wykonamy ozdoby świąteczne i prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki
i materiały.

·                 Poznamy różne sposoby zdobienia jajek (kraszanki, pisanki, nalepianki…) oraz mozliwości ich barwienia przy użyciu soku z buraków, łupin cebuli i gotowych barwników.

·                 Dowiemy się jak zbudowane jest jajko. Określimy cechy jaj surowych i gotowanych.

Wydarzenia:

  13.03.2024  godz. 10.00 Teatrzyk Falko Show pt. „Trzy głosy Króla Słońce“

 22.03.2024  godz. 10.00 – wyjście na spektakl teatralny pt. „Żółteczko“ (OKO Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75