Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej - listopad

Plan pracy wychowawczo – dydaktycznej

Listopad 2023,  gr. II

 

 

 1. „Ulubione postacie z bajek” (10 – 10.10) Temat realizowany w ramach programu czytelniczego „Książeczki z przedszkolnej półeczki” - „Co rodzice czytają dzieciom obecnie… ”

 

 • Porozmawiamy o ulubionych bohaterach ze znanych dzieciom książek. Omówimy charakterystyczne cechy wybranych postaci.
 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przebierzemy się za wybranych bohaterów i weźmiemy udział we wspólnych zabawach tanecznych.
 • Dowiemy się jakie książki czytają rodzice dzieciom obecnie. Poznamy Basię, bohaterkę współczesnej pisarki – Zofii Staneckiej.
 • Poznamy pierwszą zwrotkę hymnu państwowego, który zostanie wspólnie zaśpiewany w piątek - 10 listopada w przededniu  Dnia Niepodległości.

 

 1. „Jesienna szaruga” (13.11-24.11)

 

 • 25 listopada będziemy świętować  Światowy Dzień pluszowego Misia. Nauczymy się piosenki pt. „Miś pluszowy” i poznamy legendę związaną z ustanowieniem tego święta.
 • Na podstawie literatury dziecięcej porozmawiamy o misiach będących bohaterami wierszy i opowiadań – Miś Uszatek, Miś Puchatek, Miś Paddington…
 • Wykonamy napój z miodu, wody i cytryny. Poznamy właściwości zdrowotne miodu
  i przypomnimy sobie sposób jego powstawania.
 • 17 listopada wybierzemy się na przedstawienie pt. „Star, Wars i Sawa” w wykonaniu Teatru Sztuki Ciała.

 

 1. „Już blisko zima – ubieramy się ciepło” (27.11 – 01.12)

 

 • Będziemy nazywać ubrania i segregować je na letnie i zimowe. Poznamy różne rodzaje butów i dopasujemy je do pogody oraz pory roku.
 • Utrwalimy kolejność zakładania odzieży wierzchniej podczas ubierania się do przedszkolnego ogrodu.
 • Podczas zabaw matematycznych zajmiemy się przeliczaniem i grupowaniem guzików według koloru, rodzaju i wielkości
 • Poznamy różne sposoby przygotowania zwierząt do zimy poprzez emigrację,  zmianę upierzenia lub futra,  gromadzenie zapasów, ograniczenie aktywności.