Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej - grudzień

Plan pracy dydaktyczno - wychowawczej

Grupa II– grudzień 2023

Główne zadania do realizacji:

 „Bajki terapeutyczne – książki, które pomagają i leczą”. (Realizacja tematyki kompleksowej skierowanej na rozwój i popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców z wykorzystaniem programu własnego D. Wawrzyniuk „Bajeczki z przedszkolnej półeczki”.)

 • Kształtowanie umiejętności rozpoznawania i samoregulacji emocji na podstawie opowiadania „W krainie smoków“ B.Ferrero. „Opowieści dla dzieci o tym jak działać gdy emocje biorą górę“.
 • Budowanie poczucia własnej wartości, uświadomienie potrzeby przyjaźni
  i kształtowanie empatii w oparciu o bajkę terapeutyczną Marii Molickiej „Dwa ołówki“. Docenianie różnorodności w wyglądzie, możliwościach i upodobaniach poszczególnych osób.
 • Zapoznanie dzieci z tradycją świętowania Mikołajek (odnajdywanie prezentów ukrytych pod poduszką, w butach lub skarpetach). Oglądanie bajki wyświetlanej na dużym ekranie, degustacja popcornu.

Radosny czas Świąt Bożego Narodzenia

 • Omówienie zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia (strojenie choinki,  Wigilia, śpiewanie kolęd).
 • Wspólne wykonanie ozdób świątecznych i strojenie choinki.
 • Tworzenie świątecznej atmosfery i wdrażanie do współpracy podczas przygotowania pierniczków.
 • Omówienie wyglądu i atrybutów Mikołaja (czerwony strój, dzwonek, sanie, prezenty, renifery). Spotkanie ze Św. Mikołajem - Mikołaj ze Świątecznej Krainy (12.12.2023r godz.9.30)
 • Przygotowanie przedstawienia światecznego. Spotkanie Wigilijne, składanie życzeń
  i poczęstunek.
 • Rozwijanie u dzieci wrażliwości podczas wykonywania prezentów i ozdób na kiermasz świateczny organizowany w przedszkolu.
 • Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat w oparciu o teksty literackie, ilustracje i  doświadczenia dzieci.