Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Styczeń 2023, plan dydaktyczno-wychowawczy

Przedszkole Integracyjne nr 404                                                                                        Ewa Kuran, Sylwia Zienkiewicz

 

 

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZEJ

STYCZEŃ  2023 r.  GRUPA III

 

Główne zadania do realizacji:

 

„Mijają dni, miesiące, lata…” ( 02.01. – 11.01.)

 • Powitamy Nowy 2023 Rok, porozmawiamy na temat zwyczajów z tym związanych tj.: zabawa sylwestrowa, pokaz fajerwerków, składanie życzeń noworocznych, urządzanie balów. Wyjaśnimy sobie pojęcie karnawał.
 • Podczas spotkania z przedstawicielem Straży Miejskiej poszerzymy i utrwalimy wiadomości dotyczące zasad bezpieczeństwa w różnorodnych sytuacjach oraz skutki ich nieprzestrzegania: kontakty z obcymi, piesi w ruchu drogowym, nieostrożne zachowania w domu. Utrwalimy znajomość numeru alarmowego 112.
 • Powtórzymy charakterystyczne cechy czterech pór roku oraz ich chronologię. Zwrócimy uwagę na zmiany, jakie zachodzą wokół nas.
 • Pooglądamy różnego rodzaju kalendarze i zegary, spróbujemy zrozumieć stałe następstwo dni, tygodni, miesięcy i lat. Będziemy uczyć się nazw dwunastu miesięcy.
 • Porozmawiamy na temat upływającego czasu, odniesiemy się także do zmieniającego się wyglądu, poznamy datę swoich urodzin, zapamiętamy miesiąc i porę roku, w jakich się urodziliśmy.
 • Utrwalimy dni tygodnia zachowując właściwą kolejność w oparciu o ilustrowany wiersz pt. : „Co robią zimą dni tygodnia?”
 • Poćwiczymy analizę i syntezę słuchową dzieląc wyrazy na sylaby i wyodrębniając pierwszą głoskę.
 • Po raz drugi wybierzemy się na zajęcia ceramiczne do pracowni Angoba.

 

„Dbamy o wodę na naszej planecie” – realizacja tematyki kompleksowej: Jestem odpowiedzialny za środowisko, w którym żyję ( 12.01. – 18.01.)  (temat przeniesiony z grudnia  ).

 • Poznamy zasoby wody  na Ziemi: morza, oceany, rzeki, jeziora, wody podziemne i lodowce. Będziemy oglądać i wskazywać je na ilustracjach oraz  rozwiązywać zagadki na ich temat.
 • Poznamy znaczenie wody dla ludzi, zwierząt i roślin: do picia, mycia, podlewania roślin, jako środowisko życia wielu gatunków… Korzystając z literatury dla dzieci dowiemy się, jakie zagrożenia wynikają z zaniechania dbałości o jej dobrostan.
 • Porozmawiamy na temat działań człowieka sprzyjających utrzymaniu w „zdrowiu” naszych wód: dbanie, aby nie zaśmiecać rzek, jezior, mórz a także domowej kanalizacji, mycie samochodów w przeznaczonych do tego miejscach, udział w inicjatywach sprzątania rzek i nabrzeży.
 • Zapoznamy się z cyklem obiegu wody w przyrodzie i wykonamy ukazujący go prosty eksperyment z woreczkiem strunowym, wodą i farbą.

 

„Babcia i dziadek”  ( 19.01. – 31.01. )

 

 • Porozmawiamy o tym, jak spędzamy czas ze swoimi dziadkami i w domu rodzinnym. Będziemy rozwiązywać zagadki słowne i pantomimiczne.
 • Poznamy różne zabawy, w które bawiono się dawniej.
 • Zaplanujemy i przygotujemy się do świętowania w naszym przedszkolu Dnia Babci i Dziadka, udekorujemy naszą salę.
 • Nauczymy się na pamięć wierszy i piosenek dla Babci i Dziadka i zaprezentujemy je zaproszonym gościom.
 • Namalujemy portrety naszych dziadków oraz wykonamy dla nich prezenty.
 • Obejrzymy przedstawienie teatralne pt. „Sikorka Agatka” – baśń zimowa.

 

 

- Będziemy kontynuować cykl zajęć psychoedukacyjnych: „Spotkania z Leonem”.

- Poruszamy się podczas ćwiczeń porannych i zabaw ruchowych w sali i ogrodzie.