Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Październik plan dydaktyczno-wychowawczy

Przedszkole Integracyjne nr 404  

Rok szkolny 2022/2023                                                                                                     Małgorzata Komorowska

Plan pracy dydaktyczno – wychowawczej

PAŹDZIERNIK 2022, GRUPA I

 1. Kolory: żółty i niebieski. (03-14.10.2022)
 • poznamy i utrwalimy kolor żółty i niebieski poprzez różnorodne doświadczenia oraz literaturę dziecięcą (wiersz A.Rumińskiej „Gra w kolory – żółty”, „Piękne zwyczaje” Cz. Janczarskiego).
 • poszerzymy doświadczenia konstrukcyjno-plastyczne.
 • nauczymy się porównywać zbiory: mniej, więcej, tyle samo i prawidłowo posługiwać się pojęciami: mniej, więcej, tyle samo.
 • codziennie będziemy rozwijać sprawność ruchową uczestnicząc w zabawach ruchowych, orientacyjno-porządkowych („Znajdź parę”, „Baloniku nasz malutki”, „Kółko graniaste”), oraz w zabawach w ogrodzie przedszkolnym.
 • będziemy ćwiczyć umiejętności słuchania krótkich utworów recytowanych przez nauczyciela.
 • rozwijamy zmysły podczas zabaw: „Co słychać w łazience” – rozpoznawanie i nazywanie odgłosów dochodzących z łazienki; „Bańki mydlane” – wydolność oddechowa, „Zabawki” – doskonalenie spostrzegawczości.
 • będziemy doskonalić sprawność manualną poprzez różnorodne zabawy i prace z różnymi materiałami plastycznymi: plastelina, klej, papier, kredki.
 • rozwiniemy poczucie tempa i rytmu uczestnicząc w zajęciach muzycznych z akompaniamentem.

2. Różnorodność świata roślin – kolory jesieni: czerwony i zielony (17-28.10.2022)

 • poznamy różnorodne rośliny w najbliższym otoczeniu podczas spacerów (jarzębina, kasztany, żołędzie, kwiaty, krzewy).
 • poszukamy i nazwiemy kolory: czerwony, zielony występujące w przyrodzie; skorzystamy z literatury A.Rumińskiej „Gra w kolory – zielony”, „Gra w kolory – czerwony”.
 • usprawniamy aparat głosowy podczas codziennych rozmów na tematy dowolne, oraz przy powtarzaniu poszczególnych sylab i wyrazów.
 • rozwiniemy umiejętności poruszania się w takt muzyki bez potrąceń ze zmianami ustawień (rozsypka, kolo).
 • nauczymy się cwału bocznego przy muzyce.
 • ułożymy w toku zabaw dowolnych kompozycje z klocków w kształcie figur geometrycznych – nauczymy się nazywać figury koło, prostokąt, trójkąt, kwadrat.
 • zwrócimy uwagę na piękno przyrody podziwiając wielość jesiennych kolorów spadających liści z drzew.
 • rozwiniemy umiejętności plastyczne podczas posługiwania się farbami i pędzlem.