Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Październik plan dydaktyczno-wychowawczy

Przedszkole Integracyjne nr 404  

Rok szkolny 2022/2023                                                                                                     Małgorzata Komorowska

Plan pracy dydaktyczno – wychowawczej

PAŹDZIERNIK 2022, GRUPA I

 1. Kolory: żółty i niebieski. (03-14.10.2022)
 • poznamy i utrwalimy kolor żółty i niebieski poprzez różnorodne doświadczenia oraz literaturę dziecięcą (wiersz A.Rumińskiej „Gra w kolory – żółty”, „Piękne zwyczaje” Cz. Janczarskiego).
 • poszerzymy doświadczenia konstrukcyjno-plastyczne.
 • nauczymy się porównywać zbiory: mniej, więcej, tyle samo i prawidłowo posługiwać się pojęciami: mniej, więcej, tyle samo.
 • codziennie będziemy rozwijać sprawność ruchową uczestnicząc w zabawach ruchowych, orientacyjno-porządkowych („Znajdź parę”, „Baloniku nasz malutki”, „Kółko graniaste”), oraz w zabawach w ogrodzie przedszkolnym.
 • będziemy ćwiczyć umiejętności słuchania krótkich utworów recytowanych przez nauczyciela.
 • rozwijamy zmysły podczas zabaw: „Co słychać w łazience” – rozpoznawanie i nazywanie odgłosów dochodzących z łazienki; „Bańki mydlane” – wydolność oddechowa, „Zabawki” – doskonalenie spostrzegawczości.
 • będziemy doskonalić sprawność manualną poprzez różnorodne zabawy i prace z różnymi materiałami plastycznymi: plastelina, klej, papier, kredki.
 • rozwiniemy poczucie tempa i rytmu uczestnicząc w zajęciach muzycznych z akompaniamentem.

2. Różnorodność świata roślin – kolory jesieni: czerwony i zielony (17-28.10.2022)

 • poznamy różnorodne rośliny w najbliższym otoczeniu podczas spacerów (jarzębina, kasztany, żołędzie, kwiaty, krzewy).
 • poszukamy i nazwiemy kolory: czerwony, zielony występujące w przyrodzie; skorzystamy z literatury A.Rumińskiej „Gra w kolory – zielony”, „Gra w kolory – czerwony”.
 • usprawniamy aparat głosowy podczas codziennych rozmów na tematy dowolne, oraz przy powtarzaniu poszczególnych sylab i wyrazów.
 • rozwiniemy umiejętności poruszania się w takt muzyki bez potrąceń ze zmianami ustawień (rozsypka, kolo).
 • nauczymy się cwału bocznego przy muzyce.
 • ułożymy w toku zabaw dowolnych kompozycje z klocków w kształcie figur geometrycznych – nauczymy się nazywać figury koło, prostokąt, trójkąt, kwadrat.
 • zwrócimy uwagę na piękno przyrody podziwiając wielość jesiennych kolorów spadających liści z drzew.
 • rozwiniemy umiejętności plastyczne podczas posługiwania się farbami i pędzlem.