Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Luty, plan dydaktyczno-wychowawczy

 

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZEJ

LUTY 2023 r.  GRUPA III

 

Główne zadania do realizacji:

      „Baśnie, bajki, legendy…” ( 31.01.- 10.02. )

 • Obejrzymy przedstawienie teatralne pt.: „Sikorka Agatka” – baśń zimowa. ( przeniesione ze stycznia)
 • Porozmawiamy na temat naszych ulubionych bajek i poznamy nowe. Będziemy rozwiązywać zagadki słowno – obrazkowe i odgadywać tytuły baśni ( Jaś i Małgosia, Calineczka, O rybaku i złotej rybce, Piękna i Bestia…)
 • Obejrzymy m.in. teatrzyk kukiełkowy „Czerwony Kapturek”, inspirowany tekstem Jana Brzechwy oraz teatrzyk cieni „Królewna Śnieżka”.
 • Będziemy dokonywać oceny postępowania bohaterów literackich, uzasadniać swoje zdanie, wyciągać wnioski. Poukładamy historyjki obrazkowe.
 • Poznamy warszawską legendę pt.”Wars i Sawa” wg W. Chotomskiej. Wykonamy makietę naszej stolicy z użyciem materiałów z recyklingu. ( w ramach tematyki „Pomyśl zanim wyrzucisz” )
 • Będziemy rozwijać swoją kreatywność przygotowując ilustracje do bajek i rekwizyty, które wykorzystamy podczas odgrywania scenek teatralnych i swobodnych zabaw twórczych.

 

      „Czyste powietrze” - realizacja tematyki kompleksowej „Jestem odpowiedzialny za środowisko, w 

       którym żyję”. ( 13.02. – 22.02. )

 • Będziemy doświadczać żywiołu powietrza i określać, co czujemy – ciepło, zimno, wilgoć, suchość. Wykonamy eksperymenty  z użyciem wody i świec obserwując powietrzne bąbelki i skutki braku powietrza.
 • Porozmawiamy o tym, kto i co potrzebuje powietrza (ludzie i zwierzęta do oddychania, fabryki do działania maszyn). Poznając proces fotosyntezy stworzymy małą fabrykę tlenu z użyciem pędów moczarki.
 • Poznamy nasze „fabryki powietrza do oddychania”, czyli rośliny zielone
  i porozmawiamy o tym, jak je chronić. Wskażemy w sali i na terenie naszego ogrodu kwiaty, drzewa i krzewy oraz poznamy ich nazwy.

 

„Sporty i zabawy zimowe” ( 23.02. – 28.02. )

 • Poznamy wybrane, zimowe dyscypliny sportowe: narciarstwo, snowboarding, saneczkarstwo, łyżwiarstwo. Obejrzymy ukazującą je prezentację multimedialną i fragment tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni.
 • Omówimy zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie: dobór odpowiedniego miejsca do jazdy na sankach lub łyżwach i właściwe korzystanie ze sprzętu sportowego.
 • Dowiemy się, dlaczego uprawianie sportów zimowych i zabawa na śniegu są korzystne dla zdrowia (hartowanie organizmu, podnoszenie sprawności fizycznej i psychicznej, rozwijanie wyobraźni, budowanie pewności siebie).
 • Korzystając z uroków zimy będziemy poszukiwać skarbów w śniegu, rzucać śnieżkami do celu, wydeptywać kształty, rozpoznawać ślady i chodzić ich tropem.
 • „Zdrowie na talerzu” - w ramach edukacji zdrowotnej: Zdrowe i racjonalne odżywianie przypomnimy sobie piramidę żywienia oraz przygotujemy owocowe szaszłyki. Poruszamy się przy piosence: Owocowy karnawał.
 • Poćwiczymy orientację przestrzenną w grach i zabawach ruchowych ( znajomość kierunków i położenie przedmiotów w przestrzeni ).

 

    - 15 lutego weźmiemy udział w Balu Karnawałowym w towarzystwie aktorów Teatrzyku Koliberek.

    - Będziemy kontynuować cykl zajęć psychoedukacyjnych: „Spotkania z Leonem”.

    - Korzystając z zimowej aury pobawimy się na śniegu, a także poćwiczymy w naszej sali i sali gimnastycznej.